ANKARA KEMAN KURSU

Müziğin en yumuşak hali, en dinlendirici özelliği ve insanı başka diyarlara götürme özelliklerine sahip keman, bireyin içindeki duyguyu en güzel ifade etme biçimidir. Keman öğrenmek ya da var olan bilginizi geliştirmek mi istiyorsunuz? O zaman keman kursumuz ile hemen tanışabilirsiniz. Yıllardır Sem müzik kursunda verilen keman kursları ile kemana bir adım daha yakın bulunuyorsunuz. Sem Müzik olarak her zaman müzikseverlerin yanında durmaktayız. Çünkü müzik, ruhu dinlendiren ve besleyen en özel, en önemli araçtır. Bizlere düşen ise, sizlere hazırladığımız keman kursu ders programımızla kemanı daha kolay öğrenmenizi sağlamaktır. Derslerimiz haftada 1 saat olmak üzere, ayda 4 saat olmak üzere öğrencilerimiz için belirlenmiştir.

Ankara keman kursunda verilen dersler Batı Müziği keman eğitimi ve Klasik Türk Müziği keman eğitimi olarak iki şekilde, tecrübeli öğretmenler eşliğinde verilmektedir. Ankara’da keman kursumuza katılmaya karar verdiğinizde kolay kayıt işlemlerimizle öğrencilerimiz hiçbir zorluk yaşamamaktadır. İlk derste öğrencilerimizi kemanla ilgili bilgilendirme amaçlı kemanın bölüm parçaları hakkında bilgi verilmektedir. Kemanı çok iyi icra edebilmek için öncelikle tutuş hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Daha sonraki derslerimizde keman ve yay tutuşu, boş arşe çalışmaları, etüdler, eser çalışmaları, tel değiştirme gibi keman ile ilgili önemli teknik bilgiler anlatılmaktadır. Bizim için en önemlisi öğrencilerimizin istekli olmasıdır. Çünkü isteyerek başlanan her işin sonu da güzel olur.

Ayrıca, kursumuzda sağ ve sol el koordinasyonu sağlamak için öğrencilerimize eğitim verilmektedir. Öğrenilen tüm bilgilerin tekrar edilmesi için derslerimizde zaman ayırsak da, öğrencilerimize mutlaka evde ek çalışma yapmaları önerilmektedir. Keman kursu derslerimizde öğrencilerimizin arzusuna göre eserler seçip kolaydan başlayarak zora doğru gidilmektedir. Tüm derslerin sonunda ise büyük konser salonlarında öğrendiklerimiz sevdiklerimiz ile paylaşılır. Sem Müzik evine ve keman kursu bölümüne geldiğiniz için kendinizi çok şanslı hissedeceksiniz.

Sevan ANLITAN

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.