KEMAN KURSU

Keman, her yaş grubunun ilgilendiği asil bir çalgı aletidir. Keman eğitimine başlamak isteyen müzik severlerin en az 4 yaşında olduğunu biliyor muydunuz?  Bu kadar küçük yaşta kemana gönül veren değerli öğrencilerimize kapımız sonuna kadar açıktır.  Keman kursuna başlamak isteyen öğrencilerimiz öncelikle fiziki yapılarına göre bir keman edinmek zorundalardır. Kemanın boyutları farklılık gösterdiği için mutlaka bir hoca tarafından seçilmelidir.

Sem müzik dershanemizde keman kursumuz konservatuar mezunu hocalarımızın verimli ders anlatımlarıyla başarılı bir şekilde geçmektedir.  Sem müzik kursumuzda keman derslerimiz iki şekilde verilmektedir. Hocalarımızda bu iki şekle göre ders vermektedir. Bunlardan ilki Batı müziği keman eğitimi ve ikincisi klasik Türk müziği keman eğitimi olarak belirtilmiştir. Öğrencilerimizde kursumuza kayıt yaptırdıktan sonra müzik zevklerine göre tercih yaparak derslere başlarlar.

Keman kursumuz ilk olarak enstrümanın bölüm ve parçalarının anlatımı ile başlamaktadır.  Daha sonra Kemanının tutuşu anlatılmaktadır. Çünkü kemanın tutuşu öğrenmenin hızlı olması için çok önemli bir paya sahiptir.   Ardından çalma tekniklerine ve nota eğitimine geçilmektedir.  Tüm bu dersler sona erdiğinde keman hocalarımızın eşliğinde ve öğrencilerimizin isteği doğrultusunda güçlü ve etkili bir repertuar hazırlanmaktadır.  Bu repertuara göre sene sonunda büyük konser salonlarında kemanlarını konuşturan öğrencilerimizin mutluluklarını gözlerinde gören yakınları da büyük sevinç yaşamaktadır.

Keman kursumuzda etüt ve parmak egzersizleriyle derslerimiz öğrencilerimiz kavrayana kadar devam etmektedir.  Keman derslerimiz genel olarak haftada bir kez ve bir saat olacak şekilde ayarlanmıştır. Öğrencilerimizin uygun oldukları bir günü öğrenci işlerine bildirmeleri taktirde ders programlarımız da buna göre hızlı bir şekilde hazırlamış ve derslere hızlı bir şekilde geçmiş oluruz.  Kemanı çok iyi öğrenmek için mutlaka sizlerde evlerinizde ek çalışmalar yapmanız gerekmektedir.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.