ANKARA KLARNET KURSU

Enstrüman bir müzikseverin vazgeçilemez öğesidir. Sem Müzik olarak bu değerli anlara vesile olmaktan gurur duymaktayız. Sem Müzik dershanesi olarak Ankara’da klarnet kursumuzda siz değerli müzik severleri ağırlamaktan onur duyarız. Klarnet, Türk Müziğinde önemli bir yere sahip olduğu kadar tüm dünyadaki müziklerde de varlığını etkin bir biçimde göstermektedir. Yüzyıllar önce müzik dünyasında önemli bir yere oturan klarneti öğrenmek için yetenekten de öncelikli olarak sabır ve istek gerekmektedir. Değerli öğrencilerimiz klarnet kursuna başlamadan önce Sem Müzik dershanemize gelerek, hangi tarzda klarnet kursu almak istediklerini belirletebilirler. Böylece öğrencilerimiz Türk ya da Batı müziği öğrenmek istiyorsa; Türk müziği klarnet eğitimi için sol klarnet, Batı müziği klarnet eğitimi için si bemol klarnet kullanır.

Derslerimizde ilk olarak klarnet tutuşu ve klarnet hakkında kısa bilgiler verilmektedir. Öğrencilerimize daha sonra perde sistemi çalışmaları ve uzun ses çalışmaları da verilmektedir. Sem Müzik klarnet kursunda öğrencilerimiz tüm ders programlarına eksiksiz katıldığında ve evde yaptıkları çalışmalar sonucunda ortaya çıkacak melodiler kendilerini daha çok heveslendirecektir. Klarnet kursu denince yıllardır Ankara’da ilk olarak akla Sem Müzik kursu gelmektedir ve bizlerde bu ilgiye layık olmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizin heves ve ilgilerini en üst düzeyde tutmak için Ankara’nın en görkemli konser salonlarında öğrencilerimizle birlikte konserler düzenliyoruz. Öğrencilerin kendilerini geliştirmelerinin en büyük araçlarından biri de sene sonunda yapılan bu konserlerdir. Ankara klarnet kursuna başladıktan kısa bir süre sonra fark açıkça belli olacaktır.

Sem Müzik kursu adı altında yıllardır klarnet eğitimi vermekteyiz. Bu eğitimi, öğrencilerimizi yetiştirirken deneyimli hocalarımızdan aldığımız yardımlar sayesinde gerçekleştiriyoruz. Çünkü biz bu işi bilmenin yanı sıra müziğe saygı duyuyor ve bu doğrultuda kurslarımızda usta klarnetçiler yetiştiriyoruz. Öğrencilerimizden gelen istek ve güvenle bu çizgide hiç durmadan ilerlemekteyiz.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.