ÇOCUKLARDA PİYANO EĞİTİMİ

Günümüzde çocuklarımızı ayrıcalıklı hale getirmek ve bir hobi sahibi olması için bir sanat eğitimi almasını isteriz. Hiçbir sanat dalı diğerinden daha üstün değildir. Her sanat dalı çaba ve emek ister.
SEM MÜZİK kursu olarak bunun için hem çocuklarımız hem de siz yetişkinler için yıllardır en iyisi için çalışıyoruz.
Yapılan araştırmalara göre küçük yaşta piyano çalmak zihinsel gelişimi olumlu yönde etkilemektedir. Uzmanlar piyano çalmanın artıları olarak kendine güven ve çocuğun en çok ihtiyacı olan şey, yani farkedilmek olgularının üstünde durmaktadır. Piyano çalmanın çocuklar üzerinde olumlu etkilerini sayacak olursak:
– Vücut koordinasyonunu geliştirir.
– Konsantrasyon süresini artırır
– İşitsel ve sözel beceriler geliştirilir.
– Hızlı okuma becerisi kazandırılır.
– Sayısal zekayı geliştirir.
– Çalışma disiplini verir
– Hafızayı geliştirir.
Uzun ve özveri isteyen piyano eğitimi öğretmen ve öğrenci arasındaki ilişkinin sağlıklı işleyişiyle yürür. Bunun yanı sıra her konuda olduğu gibi piyano eğitiminde de verilen tepki çocuktan çocuğa farklılık göstermektedir. Bu konuda ailelere düşen en önemli görev ailelerin çocuğu çok fazla zorlamamalarıdır. Gerek piyano öğretmeninin gerekse velinin çocuğun yaşını göz önünde bulundurarak öğrenciyi çok fazla zorlamadan, çocuğun piyano çalmanın zevkini tatmasına fırsat vermeleri uygun olandır.
SEM MÜZİK piyano kurslarımız tüm yaş grupları için farklı ve dünya çapında kabul görmüş kaynaklar kullanılarak birebir özel ders olarak işlenir.

Güliz AKALIN

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.