Keman her yaş grubuna hitabeden bir enstrümandır.  Keman eğitimine 4 yaşından itibaren fiziksel gelişimleri uygun olan öğrenciler başlangıç yapabilirler. Keman dersine başlamaya karar veren öğrenciler, bir keman öğretmeniyle görüşmeden keman satın almamalıdırlar. Çünkü öğrencinin fiziksel gelişimine göre keman boyutları farklıdır.

 

Keman derslerimiz  de Batı müziği keman eğitimi ve Klasik Türk Müziği keman eğitimi farklı öğretmenler tarafından verilmektedir. Bu nedenle  derslerimize başlayacak  öğrencilerimizin, kayıt esnasında müzikal zevklerini öğrenci işlerimizle paylaşmaları eğitimin başarısı için daha sağlıklı olacaktır.
Dersler de öncelikle enstrümanımızın bölüm  ve parçaları hakkında bilgi verilerek işlevselliği anlatılır.

 

Daha sonra arşe (yay) tutuşu ve uyumu,  boş arşe , çeşitlemeler , tel değiştirme egzersizleriyle sağ ve sol el koordinasyonu sağlanmaya gayret edilir. Uyum sağlanmaya başladığında sol el parmaklarıyla 1. 2. ve 3. parmak egzersizleriyle doğru yere basmaya çalışılır.

 

Etüd ve egzersizlerin devamında, kolaydan zora eser çalışmalarıyla, öğrencilerimize repertuar oluşturulmaktadır.

 

Kursumuz her yıl sonunda, öğrencilerimizin topluluk önünde müzik icra edebilme yeteneklerini geliştirmek için, Ankara’nın büyük konser salonlarında konserler düzenlemektedir. Bu konserlerde  tüm branş öğrencilerine bireysel ve orkestra performanslarını sergileme imkanı verilmektedir. Keman kursu öğrencilerimizi de öğretmenlerimiz, ferdi olarak ya da diğer branşlardaki öğrencilerimizle provalar yaptırarak ekipler kurarak konserlerimize hazırlamaktadırlar.

 

Keman derslerimiz haftada 1 gün 1 saat ayda 4 saat özel(bire-bir) ders eğitim modeliyle işlenmektedir.

 

Derslerimiz ile ilgili detaylı bilgi için 0 312 4199295 numaralı telefondan SEM Müzik Kursu öğrenci işlerimize ulaşabilirsiniz.

Keman Kursu
Brief summary goes here, duis congue nulla hendrerit sem condimentum, fringilla tempus felis imperdiet. Duis ac est a nunc condimentum malesuada vel id metus. Vestibulum imperdiet urna odio.
Criteria One56%
Criteria Two30%
Criteria Three49%
Criteria Four60%
Positives
  • Pro One
  • Pro Two
  • Pro Three
Negatives
  • Con One
  • Con Two
  • Con Three
49%Genel Puan
Okuyucu Puanı: (12 Votes)
66%

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.