KLASİK GİTAR KURSU

 

 

Müziğe ilgi duyanların ve gitarla bu yolda yürümek isteyenlerin buluştuğu nokta Sem müzik kursudur. Klasik gitar kursu veren bir müzik okulu olan Sem Müzik, her yaştan müzik severlerin gelebilecekleri bir kurstur. Her türlü enstrümanı öğrenmek için iyi bir eğitim almak şarttır. Klasik gitar kursu adı altında akademik eğitim almış eğitimcilerimizden oluşan profesyonel grubumuzla size gitarı ve müziği sevdireceğimize inanıyoruz.

Klasik gitar kursu ile birçok kişi gitar müziğine başlangıç yapmış ve farklı müzik atrzlarına geçiş yapmışlardır.  Klasik gitar kursunda öğrenilmesi gereken en önemli kural, etüt disiplinidir. Klasik gitar derslerinde verilen etüt ve eserleri ders haricinde çalışmak başarıya ulaşmanızdaki en önemli faktördür. Çünkü iyi bir enstrüman çalmak istiyorsanız, sabırla enstrümanınıza ilgi göstermeniz gerekmektedir. Bu konuda da bize güvenebilir, notalara basa basa gittiğimiz bu yolda bize eşlik edebilirsiniz. Klasik gitar kursuna gelerek gitar müziğine başlangıç yapabilirsiniz.

Klasik gitar teknik  açısından en kapsamlı enstrümandır. Teknolojiden uzak bir çalgı aleti olan klasik gitarla ülkemizde ve dünyada pop, Flamenko, rock ve jazz elektro-bas gitaristleri bu yola başlarken ilk olarak klasik gitarla başlamışlardır. Klasik gitarın en büyük ve güzel özelliği tek başına bir orkestra olmasıdır. İnsanı büyüleyen ve dinlendiren nota sesleri ile en çok tercih edilen bir enstrüman seçilmiştir. Birçok müzik tarzına yakınlığı olduğundan ve taşınması kolay olduğundan klasik gitar 7’den 70’ e herkesin arzuladığı bir müzik aletidir. Müzik bizce dünyada sonsuza kadar var olmalıdır. Müziksiz ve notasız bir yaşamın insanı duygusallıktan uzaklaştırdığını söyleyebiliriz.  Bu sebepten klasik gitar kursu almak isteyen herkese kapımız sonuna kadar açıktır.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.