PERKÜSYON KURSU

Değişik ritimleri yakalamak ve müziğin içine olmak artık bizimle daha kolay hale gelecektir.  Sem müzik kursunda perküsyon kurslarımız siz değerli öğrencilerimizi beklemektedir. Perküsyon kursu ile icra etmek istediğiniz bu enstrümanın ana hatlarını öğrenebilirsiniz.  Perküsyon kursu için kayıt yaptırmanız ilk işiniz olmalıdır. Kayıt yaptırdıktan sonra size uygun olan ders programı seçiminden hemen sonra derslerimiz hızlı bir şekilde başlamaktadır.

Perküsyon derslerimizde ilk olarak enstrümanın bölümleri ve gerekli bilgiler aktarılmaktadır. Enstrüman hakkında yeterli bilgiye sahip olduktan sonra çalma tekniklerine geçilir ve notalar eşliğinde perküsyon icra edilmeye başlanır.  Perküsyon kursumuz haftada bir kez ve bir saat olacak şekilde verilmektedir.  Öğrencilerimiz her ders sonunda mutlaka ek olarak çalışmaları ve enstrümanlarıyla prova yapmaları gerekmektedir. Eksik kaldıkları yönleri sonraki ders saatinde sorabilmeleri ve kısa sürede öğrenebilmeleri için bu şarttır.

Sem müzik dershanemizde diğer enstrümanlarda olduğu gibi perküsyon ile ilgili gereken ve merak ettiğiniz tüm soruları yöneltebilirsiniz. Vurmalı ve modern bir çalgı aleti olan perküsyon pek bilinmese de aslında meraklısı oldukça fazladır. Hayallerde yaşatılan perküsyon çalmayı hayatınıza bizimle gerçeğe dönüştürebilirsiniz.  Müzik kursumuzda bulunan perküsyonları sene sonunda hocalarımız eşliğinde kullanabilirsiniz. Perküsyon kursu saatleri son bulduğunda hazırlayacağınız güçlü repertuarlar Ankara’nın büyük konser alanlarında kendilerini en iyi şekilde ifade etme şansı bulacaklardır.

Çalması karmaşık olsa da doğru tekniklerle aslında ne kadar basit olduğu kısa sürede anlaşılmaktadır. Kursumuzda özellikle genç öğrencilerimiz perküsyon dersi almak istediklerini her fırsatta dile getirmektedirler. Perküsyon kursumuzda bulunan tüm öğrencilerimiz kendilerini değerli ve bilgili hocalarımız eşliğinde çok iyi bir şekilde hazırlamaktadırlar. Perküsyon ve perküsyon derslerimizle ilgili geniş bilgiler almak tabi ki en doğal hakkınızdır. Bu hakkı da size sağlayarak tüm sorularınıza cevap buluyoruz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.