Şan Kursu

 

sanbSes, insanın en doğal enstrumanıdır. Sesimizi en doğru şekilde kullanabilmek dersimizin en önemli amacıdır çünkü, yanlış tekniklerle ses kullanımı, ses tellerinde ciddi hasarlara neden olabilir.

 

Eğitilebilir müzik kulağı ve sesi eğitime müsait olan herkes kursumuzda şan eğitimi alabilir. Şan eğitimi almak isteyen öğrencilerimize kayıt olmadan önce, şan öğretmenlerimiz tarafından ücretsiz ses ve işitme testi yapılmaktadır. Bu test sonucunda öğretmenlerimizin onayı ile şan eğitimine katılabilirsiniz.

 

Opera eğitimi almak isteyenler, tiyatrocular, spikerler, öğretmenler, güzel şarkı söylemek isteyenler, profesyonel solist olmak isteyenler şan eğitimi ile seslerini geliştirebilirler.

 

Şan derslerinde, ses açma egzersizleri, ses genişletme egzersizleri, diyafram ve nefes egzersizleri ve sesi doğru kullanma teknikleri verilir. Yıl sonu konserleri için oluşturulan gruplarda,  şan öğrencilerimiz solist olarak seçilir. Böylece öğrenci, diğer enstrumanlarla birlikte söyleyebilme kabiliyeti ve toplum önünde sahne heyecanını yenebilme becerisini de kazanmış olur.

 

Şan derslerinde özel(bire-bir)  eğitim modeli uygulanmaktadır. Özel derslerimiz haftada 1 gün 1 saat ayda 4 saat işlenmektedir.

Derslerimiz ile ilgili detaylı bilgi için 0 312 4199295 numaralı telefondan SEM Müzik Kursu öğrenci işlerimize ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.